podróżnik podarnik

Krótki poradnik podróżnika

Niedługo wakacje i oczywiście czas wyjazdów i podróży. Jak najlepiej się do niej przygotować aby nasza wyprawa w znane lub nieznane była udana? Dziś kilka słów o tym właśnie.

Pomysł na podróż

Oczywistym jest, że na każdą wyprawę trzeba mieć plan. Nawet jeśli będziesz podróżował autostopem, przecież wiesz gdzie chcesz dojechać. Zatem, po pierwsze plan podróży. Inaczej przecież pakujemy plecak gdy wyjeżdżamy w góry, inaczej nad morze, a jeszcze inaczej gdy lecimy w ciepłe kraje. Zawsze jednak pamiętajmy o wcześniejszym spisie tego co chcemy zabrać. Gdy pakujemy plecak z wyprzedzeniem, jest większa szansa, że zabierzemy ze sobą wszystko czego będziemy potrzebować. Pakowanie plecaka czy walizki w ostatniej chwili to ryzyko, że zapomnimy wziąć ze sobą np. ładowarki do komórki. Dodatkowo dobrze jest wrzucić do bagażu kilka dodatkowych rzeczy, których na co dzień nie potrzebujemy jak np. podstawowe leki, plastry czy antybakteryjny żel do mycia rąk bez wody. Nigdy nie wiemy co nas na naszej eskapadzie spotka. Każda wyprawa jest wyzwaniem dla naszych zdolności organizacyjnych i logistycznych. O innych rzeczach które trzeba spakować wspominać nie będę, bo każdy wie czego może potrzebować.

plecak damski

Foto powyżej: prezentowany plecak damski skórzany, z kolekcji sklepu Belveder.
Dostępny pod linkiem: https://www.belveder.com.pl/sklep/plecaki/skorzane-damskie/
Aktualność na dzień 03.06.2019

Podróż

Jeśli wybierasz się w podróż pociągiem czy autobusem, pilnuj swego dobytku. Nie rozstawaj się z plecakiem czy walizką, nawet jeśli musisz skorzystać z toalety. To podstawowa zasada każdego turysty. Nigdy nie wiesz czy po powrocie na miejsce Twój bagaż będzie na Ciebie czekał.

Jeśli z kolei uprawiasz turystykę pieszą, po pierwsze plecak musi być wygodny. Nie może krępować ruchów, a przede wszystkim jego zawartość musi być praktyczna. Doświadczonym turystom nie muszę dalej wyjaśniać. Mniej doświadczonym tłumaczę, że szpilki czy nowa torebka na pieszej wyprawie na pewno się nie przydadzą. Niezbędne za to będą z pewnością wygodne buty, plastry na odciski i dodatkowy sweter. Dobrym pomysłem jest również zabrać ze sobą mapę. Zwykłą, papierową mapę. Skąd mamy pewność, że w górskich lasach komórka będzie miała zasięg? Gdy technika zawiedzie, zawsze możemy liczyć na stare, sprawdzone sposoby. I jeszcze warto pamiętać, że jeśli zgubimy się w nieznanych nam rejonach turystycznych, zapytajmy kogoś o drogę. Naprawdę, nie warto być bohaterem gdy nie znamy terenu. Koniec języka za przewodnika – ta stara zasada zawsze działa. Ludzie lubią być pomocni.

Podróżowanie z dzieckiem stanowi z kolei zupełnie inny jej rodzaj. I tak naprawdę to temat na oddzielny artykuł. Dziś jedynie powiem, że taka wyprawa z dzieckiem to wyzwanie ekstremalne. Przede wszystkim musisz przyjąć z góry założenia, że jeśli coś może się wydarzyć, to na pewno się wydarzy – nieprzewidziane postoje czy zabawka zostawiona w pociągu. Tu tylko spokój może nas uratować.

Cel podróży

Kiedy dotrzesz już do celu podróży, będąc zmęczony i obiecasz sobie, że „nigdy więcej” przypomnij sobie ten cudny czas spędzony tak inaczej niż na co dzień. Zapewniam, że się uśmiechniesz.

8 thoughts on “Krótki poradnik podróżnika”

  1. Fajny, napisany przystępnie dla amatora turystyki poradnik :). Czy macie coś na temat tego jaki plecak na wycieczkę wybrać? Sama zastanawiam się czy postawić na plecak duży czy mały? Duże fasony przekonują mnie pakownością, ale małe są lekkie i poręczne. Z kolei dwóch plecaków wycieczkowych sobie nie kupię.

    1. Bardzo ciekawy poradnik Pani przygotowała. Sama zastanawiam się nad zakupem jednego z Pani plecaków. Dokładnie chodzi o ten fason plecaka skórzanego dla kobiet. Czy może Pani podzielić się opinią, jak się nosił i jak jest wykonany?

  2. Fajny plecak skórzany 🙂 . Lubię takie modele, które nie koniecznie nadają się tylko jako plecaki podróżne, ale i codzienne, miejskie, które pasują na większość okazji. Sama szukam takich plecaków damskich w promocyjnych cenach i zastanawiam się gdzie je kupić? 🙂 Może podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *