Męska rzecz czyli dwa słowa o eleganckich butach

Formalne buty zawsze stanowią uwieńczenie stylizacji, stanowiąc jej dopełnienie. Każdy elegancki mężczyzna wie, że bez modnych butów nie ma doskonałej stylizacji, bo to one uzupełniają outfit. Warto przy tym pamiętać, że formalne buty pasują nie tylko do garnituru, dziś doskonale wpisują się w modę casualową, przełamując konwenanse. Jeśli jednak wolisz je zakładać wyłącznie do garnituru, nie zapomnij, żeby dobierać je do koloru garnituru, w mniej formalnych stylizacjach możesz dowolnie zestawiać kolory.

Oksfordy

To najbardziej eleganckie spośród eleganckich męskich butów. Zawsze będą modne, bo to klasyka klasyki (zwłaszcza w kolorze czarnym) i każdy modny mężczyzna mieć je powinien, bez względu na to jak często chodzi w garniturze. Ich cechą rozpoznawalną jest cienka podeszwa, zaokrąglony nosek i zamknięta przyszwa (część cholewki buta przyszyta do podeszwy) i wyglądają tak:

Dziś oksfordy można nosić niemal do wszystkiego, nawet do jeansów. I nie jest to wcale oznaka braku gustu. To bardzo odważne rozwiązanie, ale świetnie się prezentujące.

Monki

To również eleganckie męskie buty, ale już nie tak formalne jak oksfordy. Zamiast sznurówek mają klamry – dwie lub trzy, w zależności od fasonu. To ulubione buty włoskich projektantów, bowiem są uniwersalne i pasują niemal do każdej stylizacji. Wszystko zależy od tego z jakiej skóry są uszyte. Te wykonane ze skory zamszowej świetnie pasują do stylizacji casualowych, te zaś ze skóry licowej do garnituru i teczki w biznesowym wydaniu.. Mogą też być uszyte ze skóry w jaskrawym kolorze i wówczas stanowią najmocniejszy akcent męskiego ubioru.

Moda na buty często się zmienia. Dlatego warto mieć w szafie sprawdzone, ponadczasowe modele, gdyż na ich bazie zawsze zbudujesz modną i elegancką stylizację.

10 thoughts on “Męska rzecz czyli dwa słowa o eleganckich butach”

  1. Rzeszów nie jest taki mały 🙂 nie przesadzaj. Ja też niedawno zastanawiałem się gdzie kupić plecak na laptopa w moim rodzinnymi mieście – Szczecinie. I pomimo tego że to większe miasto, prawie 400tys mieszkańców, to sklepów z tego typu galanterią jest mało. Same markety i biedronki. Wiesz gdzie kupiłem plecak na laptopa? W sklepie, który okazuje się znajdował się na mojej dzielnicy, 300m dalej, wprawdzie to sklep internetowy, ale z odbiorem osobistym wiec nie było problemu z szybką transakcją.

  2. Dobry but to podstawa 😉 ale jak wiadomo, nie same buty tworzą stylizacje, ale dodatki. Stąd też przychodzę do was z konkretnym pytaniem – gdzie kupić torby męskie w Bolesławcu? Zależy mi na czymś oryginalnym, nieszablonowym, pasujących do wielu różnych sytuacji i pomysłów. Polećcie coś interesującego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *