Biżuteria na stopę – hit czy kit?

Choć różnego rodzaj ozdoby i błyskotki można nosić przez cały rok, to jednak najlepsza pora na biżuterię na stopach jest przede wszystkim latem. To właśnie wtedy wybieramy krótkie spodenki, sukienki i odkryte buty, dzięki czemu robimy miejsce dla bransoletek czy pierścionków noszonych na stopach. Jest to popularny trend, który pojawia się w przestrzeni co roku, ale poza zwolennikami posiada również przeciwników. Przychodzi więc pora, gdy musimy zadać sobie pytanie: biżuteria na stopach to hit czy kit?

Biżuteria na stopach – zmysłowość i kobiecość

W kulturze Bliskiego Wschodu biżuteria na stopach nosi miano kobiecej i niezwykle zmysłowej. Latem również i u nas ta ozdoba zyskuje na popularności. Gdy męczą nas wysokie temperatury, zamiast ciężkiej, masywnej biżuterii wolimy wybrać coś lekkiego, nierzucającego się w oczy, ale akcentującego nasze stylizacje.

Delikatna, srebrna lub złota biżuteria na stopę, nie tylko podkreśli opaleniznę, ale również będzie doskonałym dopełnieniem różnych stylizacji. Dodatek w postaci bransoletki na kostkę pasuje zarówno na wyjście ze znajomymi, jak i randkę czy przyjęcie. Warto pamiętać również o tym, że biżuteria na stopę najlepiej prezentuje się w towarzystwie dopracowanego pedicuru!

Zadbaj o stopy, później ozdabiaj

Biżuteria na stopę bez wątpienia zwraca uwagę na nasze nogi – ważne jest więc, aby były one zadbane. Wysokie, letnie temperatury sprzyjają podrażnieniom, w związku z czym kluczowa jest odpowiednia, regularna pielęgnacja. Zarówno biżuteria na stopę, jak i na przykład tatuaż, przykuwają przecież natychmiastowo wzrok. Niewłaściwa pielęgnacja stóp – szczególnie, choć nie tylko, w okresie letnim – może prowadzić do różnych infekcji; na przykład do grzybicy.

Jeśli chodzi o ozdoby stóp, najczęściej lokujemy je w okolicach kostki. Tamtejszy obszar jest jednak dość wrażliwy. Warto upewnić się, że kupiona przez nas biżuteria jest odpowiednio przetestowana i nie wywoła reakcji alergicznej.

Jak wybrać najlepszą biżuterię na stopę dla siebie?

Bransoletki na kostkę to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj biżuterii na stopę – ale na pewno nie jedyny. Do wyboru mamy również pierścionki, spośród których możemy wybierać te najładniejsze i najwygodniejsze. Warto wziąć pod uwagę najbardziej komfortowe modele z regulowaną średnicą, które nie będą nas boleśnie uciskać i utrudniać przepływu krwi.

Aby uniknąć reakcji alergicznych, na które jesteśmy dodatkowo narażani przy wysokiej temperaturze, najchętniej wybieramy biżuterię ze złota lub srebra. Patrząc jednak pod względem wizualnym, łatwo się pomylić i kupić coś, co w rzeczywistości nie jest wykonane z żadnego z tych surowców. To, co powinno nas zaalarmować, to przede wszystkim cena – złoto i srebro zawsze będzie nieco droższe od innych produktów. Będzie również posiadało stempel oznaczający próbę surowca.

Nie ma jednej, najlepszej biżuterii na stopę. Wszystko zależy od nas; to, co trafia w nasze gusta, powinno być podstawowym kryterium wyboru ozdób. Niezwykle ważne jest bowiem, abyśmy czuli się dobrze i komfortowo sami ze sobą.

1 thought on “Biżuteria na stopę – hit czy kit?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *