Ulotność

Przy To­bie będę tęskniła za ciszą, w ciszy będę tęskniła za Tobą. 
Nie jestem typem osoby, która pisze jedynie o tym co robiła w danym dniu, nie czułabym się sobą, gdybym co jakiś czas nie wyrzuciła z głowy krążących w niej myśli.
Dzisiaj trochę przemyśleń, kolejnych opowiadań z końcowym morałem. Tak jak w większość takich postów możecie szukać ukrytych przesłań, rozumieć wszystko po swojemu lub po prostu przeczytać i przyjąć do wiadomości moje zdanie. Możecie także najzwyczajniej się ze mną nie zgadzać. Z tą ostatnią opcją, będzie mi miło jeśli w komentarzach  uzasadnicie swoje opinie, w końcu uczymy się całe życie, tak samo nasza opinia w różnych dziedzinach się kształtuje i może nieustannie zmieniać. Może się okazać, że to właśnie Wasze zdanie zmieni moje poglądy w tej kwestii

Ulotność towarzyszy nam na każdym kroku

Jest niestała, szybko się kończy, może się zdawać jedynie podmuchem wiatru, jednak wiatr ma to do siebie, że potrafi zostawić po sobie spory bałagan. Przypadkowa znajomość, jedno (przecież tak ulotne) spojrzenie może zmienić nasze życie o 180°. Następuje ciąg kolejnych spojrzeń, wspólnych chwil, jednak te mają szczególnie ulotną postać. Mogłoby się wydawać, że skoro jest wszędzie, nieunikniona, to nie ma sensu angażować się w cokolwiek jednak trzeba wziąć pod uwagę, że są rzeczy, które nie znikają samoistnie.

Zdjęcia, książki, listy

Może właśnie dlatego tak bardzo uwielbiam stare książki. Z pożółkłymi, często sypiącymi się kartkami. Każda z nich niesie ze sobą jakąś historię, pozostawioną przez poprzedniego czytelnika. Ususzone kwiaty, czasem wyschnięte łzy.
Są to sposoby na zatrzymanie czasu, powrót do tego co już było i prawdopodobnie nigdy nie wróci, a jeśli już wróci na pewno nie w takiej samej formie w jakiej się zakończyło (i tu drobna dygresja, by nie usuwać w złości wszystkich wspólnych zdjęć z osobą, z którą nieważne z jakiego powodu straciło się kontakt. Za kilka miesięcy… lat może być to niesamowitą pamiątką, do której powróci się może nawet przypadkiem, z myślą, że to co odeszło już dawno, w pewnej części z zostało z nami).
MORAŁ: Cieszmy się każdą chwilą, bo nie mamy pewności jak długo będzie trwała.

1 thought on “Ulotność”

  1. Ciekawe podejście do tematu przemijania. Mnie zainspirowało do przemyśleń. Swoją droga, Elwiro czy oglądałaś już nasze nowe torebki listonoszki, pokazane pod tym linkiem brytyjka.pl/torebki-listonoszki-cat-14.html. Czekamy na Twój wybór. Jeśli jakaś listonoszka przypadnie tobie do gustu, to po prostu napisz, wyślemy ją w ramach barteru 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *