plus

Usługi Plus Światłowód już dostępne dla mieszkańców Regionów NEXERY

Plus dołączył do grona operatorów świadczących usługi telekomunikacyjne na sieci Nexery. Mieszkańcy Regionów mogą korzystać już z dedykowanych ofert jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, w tym m.in. z dostępu do stabilnego i szybkiego internetu stacjonarnego o prędkości nawet do 1 Gb/s oraz telewizji kablowej w technologii IPTV od Cyfrowego Polsatu.

Kolejny operator telekomunikacyjny uruchomił sprzedaż swoich usług na sieci światłowodowej Nexery. Mieszkańcy z Regionu Warmii i Mazur, Świętokrzyskiego, Łódzkiego oraz Kujaw z Pomorzem i Mazowszem mają możliwość skorzystania z usług oferowanych przez ogólnopolskiego lidera telekomunikacyjnego – firmę Plus. Oferta Plus Światłowód na sieci Nexery obejmuje dostęp do internetu o prędkości do 300 Mb/s, do 600 Mb/s lub do 1 Gb/s.

Jako operator wyłącznie hurtowy współpracujemy z licznymi operatorami detalicznymi, którzy świadczą swoje usługi z pomocą naszej infrastruktury. Mieszkańcy znajdujący się w zasięgu sieci Nexery mają unikatową na skalę kraju możliwość wyboru usług telekomunikacyjnych spośród ofert nawet 10 operatorów. Na koniec 2020 r. z sieci światłowodowej Nexery korzystało łącznie 22 operatorów detalicznych, co oznacza ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do 5 dostawców w 2019 r. Zależy nam na stałym rozszerzaniu współpracy z operatorami, aby zagwarantować gospodarstwom domowym i firmom jak najwięcej możliwości i rozwiązań cyfrowych. Cieszymy się, że na mieszkańców Regionów Nexery czeka teraz również atrakcyjna oferta sieci Plus – mówi Paweł Biarda z firmy Nexera.

Do końca 2020 r. Nexera obejmowała zasięgiem światłowodowej sieci dostępowej 100 tys. gospodarstw domowych w ponad 900 miejscowościach. Z usługi szerokopasmowego internetu w sieci Nexery korzystali mieszkańcy 20 tys. gospodarstw domowych. To siedmiokrotny wzrost zasięgu sieci w ciągu jednego roku.

Jesteśmy ważnym dostawcą infrastruktury zewnętrznej i wiarygodnym partnerem biznesowym. Umożliwiamy operatorom telekomunikacyjnym wkroczenie na nowe rynki, otwieramy przed nimi dodatkowe możliwości sprzedaży usług konsumentom, którzy do tej pory nie mieli sposobności skorzystać, a nawet zapoznać się z portfolio produktów firmy. Współpracujemy z kilkudziesięcioma operatorami – liderami rynku telekomunikacyjnego, jak i mniejszymi, lokalnymi podmiotami. Cieszymy się, że z sukcesem udaje nam się łączyć dwie strony – mieszkańców chętnych skorzystać z nowych rozwiązań cyfrowych, jak również operatorów – gotowych świadczyć dla nich najwyższej jakości usługi telekomunikacyjne – dodaje Piotr Wieczorkiewicz z firmy Nexera.

O firmie NEXERA

Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia.

Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Docelowo w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek edukacyjnych, które zostaną objęte siecią Nexery, dzięki dofinansowaniu w ramach POPC oraz w ramach realizacji projektów własnych.

Nexera w 2019 roku zainicjowała autorski raport #RegionyNEXERY2019, będący wynikiem badania przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK. Raport jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, w których brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony (Raport #RegionyNEXERY do pobrania). Badanie i raport będą realizowane cyklicznie.

Firma zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Otrzymała też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, którego organizatorem jest redakcja Computerworld Polska. Nexera wygrała również w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards 2020 w kategorii OSS/BSS, dołączając tym samym do grona najbardziej cenionych firm telekomunikacyjnych na świecie, które z pasją zmieniają branżę telekomunikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *