Jak chronić oczy przed smogiem?

W okresie jesienno-zimowym jesteśmy szczególnie narażeni na działanie smogu, ze względu na dużą emisję gazów oraz pyłów w związku z sezonem grzewczym. Większość z nas chroni przez smogiem zimowym swój układ oddechowy, natomiast jego działanie jest równie niebezpieczne dla oczu. Dziś podpowiadamy jak skutecznie chronić wzrok w sezonie zimowym.

Zasada numer 1: nawilżanie

Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać! Jak? Od środka i od zewnątrz. Bardzo ważnym jest, nie tylko dla wzroku, aby regularnie nawadniać organizm. Należy pić ok. 2l wody dziennie i dobrze jest wybierać wodę z dużą zawartością minerałów. Oprócz tego konieczne jest stosowanie kropli nawilżających do oczu, aby pozbyć się zanieczyszczeń bezpośrednio z powierzchni gałki ocznej. Dodaj ten krok do swojej porannej rutyny, a odczujesz ogromną różnicę.

Zasada numer 2: dbaj o swoje otoczenie i komfort snu

Kiedy mamy do czynienia ze smogiem na zewnątrz, zadbajmy o swoje otoczenie wewnątrz.

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie nawilżaczy oraz oczyszczaczy powietrza – zadbają zarówno o płuca, jak i o oczy.

Pracujesz przy komputerze? Pamiętaj, alby robić przerwy co 30 minut, aby oderwać wzrok od monitora i nie używaj komputera oraz telefonu na co najmniej godzinę przed snem. Emisja światła niebieskiego wpływa bardzo niekorzystnie na jakość i komfort snu, a wypoczynek to kluczowy element pielęgnacji oczu.

Zasada numer 3: okulary przeciwsłoneczne nie tylko latem!

Uważasz, że okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV należy nosić tylko latem? To błąd. Jeśli na co dzień nie korzystasz z okularów korekcyjnych (te osoby mają ułatwione zadanie) zadbaj o ochronę oczu dzięki okularom przeciwsłonecznym. Tworzą onę dodatkową barierę ochronną dla oczu, kiedy w powietrzu unosi się wiele niebezpiecznych pyłów i związków chcemicznych.

Dobrze jest korzystać ze sprawdzonych źródeł – niestety okulary z marketów często nie posiadają filtów UV, które zapewniają skuteczną barierę dla wzroku. Zalecamy kupowanie sprawdzonych marek okularów, np. marki Belutti w renomowanych salonach optycznych.

Dostępność: najlepsze salony optyczne na terenie całej Polski oraz strona internetowa marki.

Cena sugerowana: 299 – 399 zł

Więcej na: www.belutti.com

O marce:

BELUTTI to polska marka z włoskimi korzeniami, która oferuje oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka narodziła się w 1998 roku, w urokliwym włoskim miasteczku Belluno. BELUTTI to połączenie nowoczesnego designu i najwyższej jakości wykonania. Cechą charakterystyczną marki jest dbałość o detale – zdobiące zauszniki lub fronty opraw to znak rozpoznawczy Belutti. Każdy element jest idealnie wkomponowany w oprawę, a starannie wyselekcjonowane materiały są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Okulary i akcesoria optyczne BELUTTI są dostępne w ponad kilkuset renomowanych salonach optycznych w Polsce i Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *