ALSTAL Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Firma ALSTAL Grupa Budowlana została Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bydgoska spółka dołączyła do wąskiego grona firm z różnych branż, takich jak: nieruchomości, HR, technologie informacyjno-komunikacyjne, ubezpieczenia, a także architektura
i budownictwo.

Program Partner Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczony jest do wspierania przedsiębiorców godnych zaufania, wiarygodnych i sprawdzonych, poprzez udział w budowaniu reputacji, nawiązaniu kontaktów handlowych oraz wyróżnieniu spośród innych firm z branży. Partnerzy PSSE tworzą platformę współpracy, w ramach której na różnych płaszczyznach przedsiębiorcy mogą wspierać siebie nawzajem, doradzać oraz konsultować projekty.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym. W 2022 roku została najlepszą strefą ekonomiczną w Polsce, drugą w Europie oraz siódmą na świecie (według rankingu fDi Global Free Zones). W minionym roku udzieliła wsparcia 78 projektom inwestycyjnym o łącznym nakładzie przekraczającym 2,7 mld zł.

– Partnerstwo w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to szansa na rozwój zarówno dla nas, jak i Inwestorów. Jesteśmy gotowi do dzielenia się naszą ekspercką wiedzą. Będziemy się konsultować i doradzać firmom, które planują zrealizowanie swojej inwestycji na terenie Strefy. – powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Pomorska SSE organizuje cykliczne spotkania, dzięki którym przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych. Do grona Inwestorów Strefy należą firmy z całego świata, które specjalizują się w różnych branżach.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że porozumieliśmy się z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pragniemy wspierać nowych i obecnych Inwestorów, wykorzystując nasze doświadczenie, dzięki czemu przyczynimy się do rozwoju naszego pięknego regionu. Wierzę, że nasza współpraca będzie owocna, co przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i całej Strefie – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz firmy ALSTAL.

W Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych, które są wyodrębnione administracyjnie. Firma ALSTAL Grupa Budowlana w październiku ubiegłego roku została Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka aktywnie udziela się na organizowanych forach, wspomagając przedsiębiorców. Specjaliści ALSTAL dzielą się swoją ekspercką wiedzą, poprzez konsultacje i proponowanie nowych koncepcji zrealizowania projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *