Za co pokochałam buty sportowe

Do tej pory buty sportowe w moich stylizacjach występowały sporadycznie, zazwyczaj nosiłam buty bardziej eleganckie. Po prostu lubię dobrze wyglądać, a nic tak nie podkreśla kobiecości jak szpiki. Jedak odkąd pojawiły się u mnie problemy z kręgosłupem, lekarz zalecił mi między innymi inne obuwie, najlepiej sportowe właśnie. Dawniej byłam zdania, że buty sportowe są do uprawiania sportu i tyle. Ale po pewnym czasie całym sercem pokochałam tego typu obuwie i nosze je niemal codziennie.

Komfort ponad wszystko

Postawiłam przede wszystkim na zdrowie, ale także wygodę. Po kilku miesiącach chodzenia w butach sportowych odczuwam ogromną poprawę mojego kręgosłupa – ból pleców i stawów ustąpił. Oczywiście chodziłam także na zabiegi i stosowałam się także do innych zaleceń lekarza, jednak z czystym sumieniem polecam każdemu ten rodzaj obuwia, kto zmaga się z podobnymi problemami.

Buty do biegania

Moje ulubione i najbardziej wygodne to właśnie buty do biegania damskie. Musze się przyznać, że butów biegowych używam przede wszystkim do chodzenia. Spędzam wiele godzin w ciągu dnia na nogach i tylko tego typu obuwie sprawdza się u mnie rewelacyjnie. Kiedyś buty do biegania kojarzyły mi się z masywnym, wręcz topornym obuwiem. Byłam zdziwiona, kiedy zaczęłam interesować się tym tematem, jak bardzo konstrukcja butów biegowych na przestrzeni lat się zmieniła. Ale także ich kolorystyka, dawniej były to buty czarne, czasami z kolorowymi wstawkami. A ja ostatnio kupiłam lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe buty w pięknym pastelom kolorze.

Z racji tego, że zbliża się lato, postawiłam na maksymalną cyrkulację powietrza. Cała cholewka wykonana została z elastycznej siateczki, dzięki czemu moje stopy będą mogły swobodnie „oddychać.” Przy wyborze butów biegowych zależało mi także na bardzo dobrej amortyzacji. Poruszam się obecnie bardzo dużo na nogach, więc nie chcę , aby po kilku godzinach intensywnego chodzenia ból nóg, czy kręgosłupa powrócił. Te buty do biegania damskie dają mi właśnie taki komfort – nie czuję, że mam je na nogach, nawet po całym dniu.

Siatkówka moja stara nowa miłość

Po pewnym czasie, kiedy mój kręgosłup się zregenerował postanowiłam wrócić do mojego ukochanego sportu, czyli do siatkówki. Jeszcze w czasach licealnych, uczęszczałam regularnie na treningi z siatki – ten sport dawał mi mnóstwo radości i energii. Jednak tym razem postanowiłam zainwestować w dobre buty do siatkówki damskie.

Decydując się na profesjonale obuwie, ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze, niż w przypadku zwykłych butów sportowych. Przede wszystkim buty do siatkówki damskie muszą mieć odpowiednią podeszwę, tak aby nie zostawiać śladów na sali halowej oraz, aby zapewnić maksymalną przyczepność do podłoża. Jestem, przekonana, że profesjonalne buty do siatki będą spełniały swoje zadania, a moje treningi będą bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *